Що краще вибрати: свердловину або колодязь?

Вода – куди ж без неї? Хоч в будинку, хоч на дачі. Її використовують для господарських і побутових потреб. Вода потрібна не тільки для приготування їжі, пиття, але і для поливу саду і городу, для будівництва і так далі. Водопостачання в будинку зазвичай включає трубопровід в будівлі, на вулиці, різні фільтри і змішувачі. Якщо в приватному будинку немає можливості підключити центральне водопостачання, то проблему водопостачання можна вирішити кількома способами, одними з яких – це свердловина на воду або колодязь.

Часто у власників заміських будинків і дач виникає питання: свердловина або колодязь?

Для деяких колодязь є найкращим варіантом видобутку води, так як цей метод служив людству ще з давніх часів. А деякі віддають перевагу свердловині, адже саме вона може давати чисту воду в необмеженій кількості, на відміну від колодязя. Так, давайте розберемося більш докладніше, чому краще віддати перевагу: свердловині або колодязя?

Колодязь копається на невелику глибину, вода добувається з першого водоносного шару. Його рівень у різних місцевостях відрізняється в залежності від глибини підземних вод і товщини грунту. Вода в колодязі поступово наповнюється з верхнього водоносного горизонту і накопичується там. Якщо викачати всю воду з колодязя, то для його наповнення знадобиться деякий час.

Свердловина відрізняється від колодязя тим, що її бурять на різні водоносні горизонти на велику глибину, як правило, не використовуючи верхній шар, а йдуть на другий, третій і так далі. Свердловини бувають двох видів: піщана (вода добувається з піщаного водоносного шару, її глибина може бути найрізноманітнішою від 10 до 70), і артезіанська (її глибина 20-100 метрів).

Для отримання води з свердловини використовують насос, який викачує воду зі стовбура свердловини. Ця система працює так, що вода в свердловині не закінчується на відміну від колодязя.

Давайте розглянемо плюси і мінуси колодязя і свердловини, і чим відрізняється вода в свердловині від води в колодязі.

Колодязь

Використовується з давніх часів і дуже популярний серед власників будинків і дач, вирити колодязь дешевше, ніж свердловину.

Переваги:
• Мінімальні витрати (не треба використовувати бурову техніку на відміну від свердловини);
• Не потрібно наявність електрики (воду з колодязя можна дістати без використання насоса);
• Довговічна робота (при правильному обслуговуванні може служити до 25 років).

Недоліки:
• Дуже схильні до забруднення води в колодязі (якість води залежить від джерел забруднення на прилеглій території, навіть якщо він знаходиться в сусідньому дворі);
• Необхідно час від часу робити очистку криниці, так як вода починає замулюватися. Стінки колодязя бажано чистити 2 рази на рік, щоб видалити сміття, мул.
• Обмежена кількість води (вода в колодязі повільно наповнюється). Для невеликих господарських потреб води вистачить, а от для поливу буде недостатньо.

Свердловина

Переваги:
• Захист чистоти джерела води (не тільки від верхнього попадання сміття, а й від забруднень, якими сповнена верховодка: токсини, шкідливі мікроорганізми, і інші забруднення, які без праці потрапляють в колодязь);
• Велика кількість води (стабільний приплив води);
• Легке обслуговування (чистити свердловину не треба, досить спостерігати за роботою обладнання);
• Тривалий термін служби (при дотриманні всіх технологій буріння може служити до 50 років);
• Гарний дизайн (на відміну від габаритного колодязя, свердловину можна задекорувати під Ваш дизайн).

Недоліки:
• Вартість вище, але не обов’язково (потрібно використовувати бурову техніку і спеціальні матеріали – обсадні труби нПВХ, насос для свердловини і т.д);
• Наявність електрики (для роботи насоса потрібне підключення до електричної мережі).

Де краща вода, в свердловині або колодязі?
Порівнюючи колодязь і свердловину, можна відзначити наступне:
• Завдяки великій глибині в свердловині вода чистіша.
• У колодязі якість води останнім часом погіршився через велику кількість промислових відходів.

Де більша кількість води, в свердловині або колодязі?
Дебіт води в колодязі від 1 до 2 м ³ на добу, а в свердловині від 5 до 60 м³ на добу. А це означає, що свердловина дає більше води, ніж колодязь.

Висновки:
І колодязь, і свердловина має свої переваги і недоліки. Якщо плануєте активно користуватися водою, краще зробити свердловину, вона може служити основним джерелом води. При невеликих потребах можна зробити колодязь. Вибір залишається за Вами.

Щоб отримати консультацію від нашого фахівця, залишайте свій номер в формі нижче, ми Вам зателефонуємо.

Інші новини
Всі статті

21 травня 2021 відкрито офіційне представництво ТОВ «Акваполімер Інжиніринг» в м.Харкові – новий дилер і сервісна служба ТОВ «Компанія «Сила Води».

Детальніше

Тепла підлога являє собою невидиму систему опалення, тому що всі деталі знаходяться під покриттям підлоги …

Детальніше
Замовте виїзд інженера
БЕЗКОШТОВНО

    Дякуємо

    Ми передзвонимо вам в найближчий робочий час