Ми передзвонимо вам в найближчий робочий час
Залишаєте заявку на виїзд фахівця
Обговорюємо технічні питання
Складаємо кошторис і висилаємо Вам комерційну пропозицію
Погоджуємо з Вами і вибираємо зручний час
Завозимо матеріали на об'єкт, їх оплата
Наші фахівці відповідно до кошторису виконують роботи
Оцінюєте результат і по закінченню всіх робіт проводите оплату
Ми передзвонимо вам в найближчий робочий час
Використання свердловин на воду приватними (фізичними) особами регламентується Кодексом України «Про надра». Згідно зі статтею 23 цього нормативного документа спеціальні дозволи та відводи для свердловин не потрібні, якщо:
1. Вода зі свердловини призначається не для бутилювання
2. Кількість викачування води не перевищує 300 м.куб. / Добу
Термін служби водозабірної свердловини залежить від її типу, потужності водоносного пласта, регулярності використання, дотримання правил експлуатації і може досягати 30 і більше років.
Проїзд до місця проведення робіт, буріння, монтаж обсадної труби пластикової (нПВХ), прокачування нашим насосом.
Не ближче 2-3-х метрів. При цьому обов'язково необхідно врахувати місце розміщення каналізації, вуличного туалету чи господарських будівель.
Тривалість задовільного експлуатаційного періоду свердловини залежить від ряду факторів:
• періодичність та інтенсивність експлуатації
• потужність водоносного шару
• наявність і потужність свердловин у сусідів
• порушення гідрологічної ситуації
• кліматичні умови
Прийнято вважати, що фільтрова свердловина («піщана») живе в середньому 7-15 років, артезіанська - в залежності від якості і матеріалу труб обсадної колони (частіше називають 50 років, але це, зрозуміло, все умовно).
Необхідна кількість свердловин вираховують виходячи з типу грунту і продуктивності обладнання. Велику тепловіддачу забезпечує земельна ділянка з неглибоким проходженням підземних вод, найменший відсоток тепла можна отримати з піску.
Розрахунок свердловини теплонасоса виконується відповідно до наступних параметрів:
• Пісок і сухі відкладення - дасть всього 25-30 Вт на кожний погонний метр покладеного контуру.
• Водонасичений грунт - тепловіддача буде на рівні 60 Вт, на п.м. труби.
• Камінь - граніт, вапняк, базальт, мають найвищі показники тепловіддачі, що варіюються від 65 до 85 Вт.
• Звичайний грунт - за цими параметрами вираховують середнє значення, рівне 50 Вт на 1 п.м.
Глибина свердловини для теплонасоса розраховується наступним чином:
• В значення приймають середні параметри або показники тепловіддачі 50 Вт на 1 п.м.
• Визначають загальну продуктивність теплового насоса. Для приватного будинку на 200 м, рекомендується встановити тепловий насос з продуктивністю не менше 14 кВт.
• Визначають загальну протяжність контуру. 14 кВт рівні 14000 Вт. Відповідно, водяний контур має протяжність 280 м.
• Підраховують загальну кількість колодязів. Середня глибина, яка приймається до уваги, дорівнює 30 м. Для будинку на 200 м, буде потрібно пробурити 10 свердловин.
Найчастіше буріння свердловин проводять влітку, в той момент, коли будівництво будинку вже йде або виникла термінова потреба в воді. Краще починати облаштовувати індивідуальне водопостачання ділянки або будинку, до початку капітального будівництва: вода потрібна буде з першого дня і до завершення ремонту.
Давайте оцінимо всі плюси буріння свердловин взимку:
• Взимку навантаження на бурові компанії скорочуються, що гарантує дійсно індивідуальний підхід. Більше сервісу за ту ж вартість.
• Ділянці не буде завдано шкоди, у вигляді зіпсованого саду з квітами.
• Взимку за містом проживає менше людей - а значить менше цікавих очей.
У продажу є стандартні герметичні оголовки, якими облаштовуються свердловини. Герметичний оголовок додатково охороняє свердловину від потрапляння в неї забруднень, а також виконує функцію підвісу для насоса і водопідйомної труби.
Для обсадки свердловини застосовуються сталеві і нПВХ труби. У сучасному бурінні застосовуються як сталеві труби (на глибокі свердловини з цементуванням), так і спеціальні нПВХ труби для обсадження свердловин. При цьому пластикові труби мають більший термін експлуатації і повністю гігієнічні. Сталь схильна до корозії і при попаданні в певну хімічну середу може прослужити до 10 років. Оптимальний діаметр обсадної ПВХ труби - 125мм:
• можливий монтаж практично будь-якого погружного насоса
• така труба дає необхідну кількість води до 7м3 / год
• ціна труби 125-го діаметру менше, ніж труби більшого діаметру, а на кількість
• води в свердловині діаметр труби практично не впливає.
Ресурс свердловини збільшує її правильне будівництво і облаштування. Дуже важлива пробна відкачка і рекомендації до насосного обладнання, які будуть дані буровиками за її результатами. Важливий правильний монтаж насосу і оголовку свердловини, своєчасне і кваліфіковане сервісне обслуговування і ремонт. Названі вище фактори залежать від професіоналізму виконавців. Іншими словами, при однакових умовах свердловина від кращої компанії має шанси працювати довше - висновок цілком очікуваний. Також продовжує ресурс помірний і стабільний режим експлуатації (як правило, довше «живе» свердловина, яка працює регулярно і помірно, ніж та, яка експлуатується рідко, але з максимальним навантаженням). Це вже залежить від її власника.
Так, робимо. Хімічний аналіз води від 500 грн. Але його треба робити через пару тижнів експлуатації після буріння, відкачавши не менше 50 м3 води, і за результатами цього аналізу підбирається система водопідготовки.
При розрахунку вартості буріння необхідно враховувати, що мінімальний термін експлуатації геотермального первинного зонда становить не менше 50 років. На час служби впливає те, яка труба використовується для виготовлення колектора. Розрахунковий термін експлуатації полімерних труб 50-60 років. У перший рік укладання колектора можливе просідання, що вимагає додаткового коректування і виправлень. Далі первинний контур буде працювати з повною тепловіддачею і ефективністю.
Початкові витрати, що відлякують потенційного покупця, насправді повністю окупляться завдяки тривалому терміну експлуатації, як самого насоса, так і геотермального контуру.