Порівняння водяної та електричної теплої підлоги

Тепла підлога являє собою невидиму систему опалення, тому що всі деталі знаходяться під покриттям підлоги. Її можна використовувати як основне джерело тепла, так і додаткове. Тепла підлога має безліч переваг, однією з яких є естетичний зовнішній вигляд.

Тепла підлога буває водяна і електрична.

Водяна тепла підлога

Водяною теплою підлогою називається система опалення, в якій по трубопроводу циркулює нагрітий теплоносій (наприклад, вода), прокладений під покриттям підлоги.

Якщо правильно виконано монтаж, то тепла підлога може служити, як основна система опалення. В цьому випадку можна обійтися без радіаторів.

Щоб тепла підлога могла служити Вам до 50 років, її потрібно дуже якісно змонтувати. Для цього краще звернутися до професіоналів.

Переваги водяної теплої підлоги:

– вигідний спосіб опалення будинку;

– розподіл тепла рівномірно по приміщенню;

– безпечний в експлуатації (немає ймовірності отримати опік, тому що гарячі елементи заховані під підлогою);

– має естетичний вигляд (опалювальні елементи не знаходяться в полі зору, тому є багато ідей для дизайну);

– комфорт і затишок в домі (особливо зручно для маленьких діток, повзати по підлозі можна без теплого одягу і не побоюватися за переохолодження).

Недоліки водяної теплої підлоги:

– монтаж повинен виконуватися тільки професіоналами;

– у разі неправильно укладених труб, є ймовірність протікання, яка дуже важко усувається, тому що труби заливають стяжкою.

 

Електрична тепла підлога

Електрична тепла підлога являє собою систему опалення, яка забезпечує обігрів повітря знизу. Нагрівальним елементом в цьому випадку є нагрітий кабель, спеціальна інфрачервона плівка або мати.

Існують такі види електричних теплих підлог:

Кабельна підлога – це найпопулярніший і бюджетний варіант теплої підлоги. Він складається із спеціальних, термостійких кабелів, які нагріваються і віддають тепло підлоговому покриттю. Кабельну підлогу також укладають в стяжку, тому монтаж виконують до ремонту.

Головний недолік кабельного полу в тому, що при пошкодженні кабелю необхідно замінювати всю ділянку теплої підлоги. Включати теплу підлогу рекомендується через два тижні після його монтажу.

Нагрівальні мати – тепла підлога, яка дуже подібна до кабельної теплої підлоги, тільки розміщується змійкою і її запаюють у спеціальне полотно. Монтаж нагрівальних матів виконується дуже просто. Якщо пошкоджується навіть маленька ділянка, також потрібно буде перестелити всю підлогу.

Інфрачервона плівка – найефективніший спосіб обігріву, тому що його можна встановлювати в підлогу, стіни, стелю. За допомогою інфрачервоної теплої підлоги можна зробити будинок ще тепліше і затишніше.

Систему можна встановити за один день і відразу можна користуватися. При поломці однієї секції можна замінити тільки цю секцію, і знову насолоджуватися теплом і затишком.

Переваги електричної теплої підлоги:

– не протікає, як водяна тепла підлога і, як наслідок, не зіпсує Ваш ремонт і ремонт сусідів з нижніх поверхів;

– простий монтаж.

Недоліки електричної теплої підлоги:

– щоб обігріти приміщення, потрібно багато електроенергії;

– не можна встановлювати в місцях, де будуть стояти меблі, тому необхідно заздалегідь робити планування кімнат, тому що електрична тепла підлога може перегрітися і вийти з ладу.

 

Який вид теплої підлоги краще вибрати?

Щоб остаточно визначитися з вибором, важливо знати, тепла підлога буде використовуватися в якості основного або додаткового джерела тепла. У кожної з перерахованих вище систем теплої підлоги є свої недоліки і переваги. Проте, всі види теплої підлоги по-своєму гарні, і вибір робиться виходячи з особистих потреб.

Ви можете безкоштовно отримати консультацію у нашого фахівця, телефонуйте нам, або залишайте свій номер, ми передзвонимо.

Інші новини
Всі статті

21 травня 2021 відкрито офіційне представництво ТОВ «Акваполімер Інжиніринг» в м.Харкові – новий дилер і сервісна служба ТОВ «Компанія «Сила Води».

Детальніше

Часто у власників заміських будинків і дач виникає питання: свердловина або колодязь?

Детальніше
Замовте виїзд інженера
БЕЗКОШТОВНО

    Дякуємо

    Ми передзвонимо вам в найближчий робочий час