Порівняння водяної та електричної теплої підлоги

17. 09. 2020

Тепла підлога являє собою невидиму систему опалення, тому що всі деталі знаходяться під покриттям підлоги. Її можна використовувати як основне джерело тепла, так і додаткове. Тепла підлога має безліч переваг, однією з яких є естетичний зовнішній вигляд.

Тепла підлога буває водяна і електрична.

Водяна тепла підлога

Водяною теплою підлогою називається система опалення, в якій по трубопроводу циркулює нагрітий теплоносій (наприклад, вода), прокладений під покриттям підлоги.

Якщо правильно виконано монтаж, то тепла підлога може служити, як основна система опалення. В цьому випадку можна обійтися без радіаторів.

Щоб тепла підлога могла служити Вам до 50 років, її потрібно дуже якісно змонтувати. Для цього краще звернутися до професіоналів.

Переваги водяної теплої підлоги:

– вигідний спосіб опалення будинку;

– розподіл тепла рівномірно по приміщенню;

– безпечний в експлуатації (немає ймовірності отримати опік, тому що гарячі елементи заховані під підлогою);

– має естетичний вигляд (опалювальні елементи не знаходяться в полі зору, тому є багато ідей для дизайну);

– комфорт і затишок в домі (особливо зручно для маленьких діток, повзати по підлозі можна без теплого одягу і не побоюватися за переохолодження).

Недоліки водяної теплої підлоги:

– монтаж повинен виконуватися тільки професіоналами;

– у разі неправильно укладених труб, є ймовірність протікання, яка дуже важко усувається, тому що труби заливають стяжкою.

 

Електрична тепла підлога

Електрична тепла підлога являє собою систему опалення, яка забезпечує обігрів повітря знизу. Нагрівальним елементом в цьому випадку є нагрітий кабель, спеціальна інфрачервона плівка або мати.

Існують такі види електричних теплих підлог:

Кабельна підлога – це найпопулярніший і бюджетний варіант теплої підлоги. Він складається із спеціальних, термостійких кабелів, які нагріваються і віддають тепло підлоговому покриттю. Кабельну підлогу також укладають в стяжку, тому монтаж виконують до ремонту.

Головний недолік кабельного полу в тому, що при пошкодженні кабелю необхідно замінювати всю ділянку теплої підлоги. Включати теплу підлогу рекомендується через два тижні після його монтажу.

Нагрівальні мати – тепла підлога, яка дуже подібна до кабельної теплої підлоги, тільки розміщується змійкою і її запаюють у спеціальне полотно. Монтаж нагрівальних матів виконується дуже просто. Якщо пошкоджується навіть маленька ділянка, також потрібно буде перестелити всю підлогу.

Інфрачервона плівка – найефективніший спосіб обігріву, тому що його можна встановлювати в підлогу, стіни, стелю. За допомогою інфрачервоної теплої підлоги можна зробити будинок ще тепліше і затишніше.

Систему можна встановити за один день і відразу можна користуватися. При поломці однієї секції можна замінити тільки цю секцію, і знову насолоджуватися теплом і затишком.

Переваги електричної теплої підлоги:

– не протікає, як водяна тепла підлога і, як наслідок, не зіпсує Ваш ремонт і ремонт сусідів з нижніх поверхів;

– простий монтаж.

Недоліки електричної теплої підлоги:

– щоб обігріти приміщення, потрібно багато електроенергії;

– не можна встановлювати в місцях, де будуть стояти меблі, тому необхідно заздалегідь робити планування кімнат, тому що електрична тепла підлога може перегрітися і вийти з ладу.

 

Який вид теплої підлоги краще вибрати?

Щоб остаточно визначитися з вибором, важливо знати, тепла підлога буде використовуватися в якості основного або додаткового джерела тепла. У кожної з перерахованих вище систем теплої підлоги є свої недоліки і переваги. Проте, всі види теплої підлоги по-своєму гарні, і вибір робиться виходячи з особистих потреб.

Ви можете безкоштовно отримати консультацію у нашого фахівця, телефонуйте нам, або залишайте свій номер, ми передзвонимо.

Інші новини
Всі статті
03. 11. 2020

Часто у власників заміських будинків і дач виникає питання: свердловина або колодязь?

Детальніше
10. 08. 2020

Головна перевага теплового насоса в тому, що в процесі його роботи використовується безкоштовна енергія навколишнього середовища: …

Детальніше
Замовте виїзд інженера
БЕЗКОШТОВНО

    Дякуємо

    Ми передзвонимо вам в найближчий робочий час